reportaż
28th cze 2010Posted in: reportaż 0
Przystanek Woockoow

rooster-lukow-02

Przystanek tak ale taki w polu niestety, nie lubię marudzić, im częściej jednak podnoszę aparat aby zrobić jakiś reportaż w naszym mieście tym więcej mam powodów do narzekania.

Zacznijmy jednak pozytywnie, stało się w Łukowie… w końcu był koncert. To nic, że w okolicznych miastach takie koncerty to niemal codzienność.  W Siedlcach podobne koncerty jak w Łukowie są niemalże co 2 tygodnie. U nas to wydarzenie na miarę występu Metallici w Polsce (miałem zacząć pozytywnie wiem ale jakoś tak samo wyszło).  Jednak stało się pierwszy koncert zespołu Rooster w rodzinnym mieście. Chłopaki nie byli jednak sami w sumie zobaczyliśmy (choć nie koniecznie usłyszeliśmy – to zagadkowe ale o tym dalej) 6 zespołów:  ?Chyba?, ?Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych?, ?Hangover?, ?Rooster?, ?Solarbabes? i ?Fifty Foot Wooman?.

zapraszam do galerii

I na tym chyba koniec pozytywów. Naczelny łukowski akustyk tradycyjnie jak od 20 lat siedział z tyłu. Gdzie nawet dokładnie odsłuchów nie słyszał o przodach nie wspominając. W takiej sytuacji dźwięk ustawiony był jak w lotto na chybił-trafił, no i o trafienie również było trudno jak w lotto. Pomijając fakt bełkotu słyszanego z mikrofonu (no kto chce słuchać tekstu czy chociaż usłyszeć barwę głosu wokalistów? – Zbędny dodatek.), dudnienia i zlewania się dźwięków basu, czy wielu podobnych kwiatków największą niespodzianką był fakt, że naszemu bohaterowi (naczelny akustyk) znudziło się na koncercie i postanowił go skrócić. Otóż przed występem ostatniego zespołu ów miły jegomość oznajmił, że pomimo skasowania przybyłych na koncert po 10 zeta, to ostatni zespół nie wystąpi i bo nie ma dla kogo nagłaśniać występu. Chłopaki z Hangover, wielkie przepraszam z Łukowa w tym mieście żyją nie tylko (tu wielkie piiiiiiip), wiem, że przyjechaliście z Lublina by zagrać w naszym mieście, a potraktowano was jak … no brak słów. Jak widać lepiej grać koncerty w łukowskich barach i omijać ŁOK z daleka.

Kilka zdjęć na zachętę, więcej w  galerii.

rooster-lukow-04

rooster-lukow-10

rooster-lukow-50

Leave a Reply